Publikoval: Admin | 5. apríla 2010

Prejavy nedostakov vitáminov

—–NEDOSTATOK VITAMÍNOV—–

Nedostatok vitamínu A spôsobuje predovšetkým poruchy zraku a môže viesť dokonca k ochrnutiu.Vitamín A je hlavne v mrkvi, vo všetkom zelenom ale aj v banánoch a ďalšom ovocí.

Nedostatok vitamínu B môže viesť k najrôznejším chorobám napr. črevné choroby spojené s hnačkou, poruchy rastu a ochrnutie. Vitamín B sa nachádza v ovsených vločkách v tráve a v iných zelených krmivách.

Vitamín C si myš dokáže vytvárať aj sama teda jej chýbať nebude. Najviac je ho v petržlene či v ovocí. Nachádza sa taktiež aj v mrkvy.

Pri nedostatku vitamínu  D sa môžu u myší prejaviť tie najhoršie choroby. U mladých myší sa dá zistiť mäknutie kostí, rastové poruchy či dokonca znetvorenie. K týmto poruchám môže prispieť zlá strava ( príliš staré zrná, málo olejnatých semien a zeleného kŕmenia). Keď sa však podáva príliš veľa olejnatých semien (slnečnica) dostáva telo nadmerné množstvo vitamínu D. Kosti sú lámavejšie. dochádza k  usadzovaniu vápniku v orgánoch a k otrave kyselinou močovou.

Vitamín E môžeme označiť ako ,,vitamín plodnosti”. Jeho nedostatok spôsobuje neplodnosť a poruchy rastu. Nachádza sa hlavne v zrní.

Vitamín K vytvára črevné baktérie. Preto nie je nutné ho podávať. Tento vitamín sa však nachádza vo všetkom zelenom kŕmení. Dodáva%t ho treba jedine pri podávaní antibiotík (pri chorobách).

Reklamy

Responses

  1. A to platy aj pre ludy


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

Kategórie

%d bloggers like this: